Személyiség- és Klinikai Pszichológiai Tanszék

Tanszékünk bemutatása

A 2008 elejétől a humán erőforrásait tekintve megújult tanszék egyik fő célkitűzése a pszichológus és viselkedéselemző képzés hallgató centrikus, aktív tanítási és tanulási formákat alkalmazó továbbfejlesztése. A nappali, levelező és a mentálhigiénés szakirányú képzésre egyaránt jellemző, hogy az elméleti, módszertani alapozással párhuzamosan pályaszocializáló, kommunikációfejlesztő és esetelemző csoportok is segítik a szakmai orientációt.

Olyan kutatási témák menedzselése folyik, amelyek főként a klinikai pszichológia, a mentálhigiéné, az egészségpszichológia és a családterápia progressszív irányvonalaihoz kapcsolódnak és módszereivel, eredményeivel erőforrásokként a képzést is megtermékenyítik. A tanszék munkatársainak szakmai hitelességét a gyógyításban szerzett tapasztalatok és az abban való jártasság folyamatos fejlesztése és a tapasztalatok átadásának készsége is erősítik.

Tanszékünk munkatársai

Név Beosztás Szoba Telefon E-mail